گروهی از روستاییان و شکارچیان فیلیپینی یک تمساح غول پیکری را به وزن یک تن در آب‌های شور یک رودخانه در جنوب فیلیپین صید کردند.

«ادوین کاکس الورد» شهردار این منطقه گفت: ده‌ها تن از روستاییان و کارشناسان توانستند یک تمساح نر را به طول 21 فوت (6.4 متر) پس از سه هفته در امتداد رودخانه‌ای شکار کنند.  

به گزارش زی نیوز، این تمساح می‎تواند یکی از بزرگترین تمساح‌های زنده شکار شده در سال‎های اخیر باشد.

الورد گفت: حمله به گاومیش آبی در ماه گذشته و کشته شدن آن و همچنین گم شدن تعدادی از ماهیگیران در ماه ژوئیه، مشکوک بود. پس از اینکه برای اولین بار این تمساح در این نحر دیده شد، شکارچیان چهار تله برای صید آن کار گذاشتند که این تمساح همه آن‎ها را از بین برد. سپس تله‌های قوی‌تری با استفاده از کابل‎های فولادی به کار گذاشته شد که در نهایت این خزنده عظیم الجثه عصر روز شنبه در یکی از این تله‌ها گرفتار شد.

حدود 100 نفر از مردم این تمساح را که وزنی حدود 2.370 پوند (1075 کیلوگرم) داشت از داخل رودخانه به بیرون کشیدند و سپس این تمساح به کمک یک جرثقیل به کامیون منتقل شد.

شهردار فیلیپین گفت: «قرار است پارکی برای نگهداری گونه‌های نادر حیوانی یافت شده در 515 مایلی (830کیلومتری) جنوب شرقی مانیل ساخته شود و این تمساح غول پیکر نیز در قفسی در این پارک نگهداری شود. این خزنده عظیم الجثه مرکز توجه در این پارک خواهد بود و اهالی روستا از اینکه این تمساح خطرناک به جای تهدید به یک منبع درآمد زایی برایشان تبدیل شده است، خوشحال هستند.

با وجود شکار این تمساح عظیم الجثه اما باز هم خطر حمله، روستاییان این منطقه را تهدید می‌کند زیرا هنوز چند تمساح دیگر نیز در حومه این شهر با جمعیت 37 هزار نفره وجود دارد. 

الدور گفت: «به همین خاطر به روستاییان این منطقه گفته شده است که برای احتیاط بیشتر، از رفتن به مناطق باتلاقی به تنهایی در شب خودداری کنند.»

 

دانلود فیلم کوتاه ار این تمساح غول پیکر